2. Bilgisayar Destekli
İlaç Tasarımı Kursu
(Uygulamalı)
( 16-17 Mayıs 2016, Biruni Üniversitesi, İstanbul )Konuşmacılar:
Prof. Dr. Esin AKI YALÇIN, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
Prof. Dr. İsmail YALÇIN, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
Prof. Dr. Viktorya AVİYENTE, Boğaziçi Üniversitesi, Fen Fakültesi
Prof. Dr. Süreyya ÖLGEN, Biruni Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi
Doç. Dr. Serdar DURDAĞI, Bahçeşehir Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Yrd. Doç. Dr. Abdulilah ECE, Biruni Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi


Organizasyon Komitesi:
Prof. Dr. Ayfer YALÇIN Prof. Dr. Süreyya ÖLGEN
Prof. Dr. Abdülkerim ALPINAR Yrd. Doç. Dr. Abdulilah ECE
Yrd. Doç. Dr. Güldem OLGUNER MERCANOĞLU
Arş. Gör. Göksun DEMİREL Arş. Gör. Ceren CAN

Uygulama:
Dr. Thomas Steinbrecher, Schrödinger, Inc., New York
Yrd. Doç. Dr. Abdulilah ECE, Biruni Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi
Biruni Üniversitesi
“Bilimin Geleceği”
Oxford University Press

Katılımcı Görüşleri

Biruni Üniversitesi’nde İkincisi düzenlenen Bilgisayar Destekli İlaç Tasarım Çalıştayını organize edenleri kutluyorum. Bu toplantı ile ilgili alandaki bilgi alışverişinin yürütüldüğü ve uygulama tekniklerinin paylaşıldığı önemli ve yararlı bir ortam yaratılmış oldu. Böyle bir ortamın sağlanması ile bu alana ilgi duyan araştırmacıların birbirlerini daha iyi tanımaları ve çalışmalarını bütünleştirecek fırsatları yakalama şansı da sağlanmış oldu. Bu tür ulusal toplantıların hızla çoğalmasını dilerim.

Prof. Dr. İsmail YALÇIN
Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Abdulilah Hocam başta olmak üzere çalıştayın hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İlaç dizaynı konusunda ülkemizdeki önemli bir açığın kapatılmasına hizmet eden bu gibi etkinliklerin artarak devam etmesini bekliyoruz.

Yrd. Doç. Dr. Vildan ENİSOĞLU ATALAY
Üsküdar Üniversitesi

Güler yüzlü akademik bir kadro ve canla başla koşuşturan eczacılık fakültesi öğrencileri sayesinde ortam çok sıcak ve dostane idi. Çok güzel ev sahipliği yaptınız. Teşekkürler.

Yrd. Doç. Dr. Serpil DEMİRCİ
Giresun Üniversitesi

Başta Abdulillah Bey olmak üzere organizasyonda görev alan arkadaşlara misafirperverlikleri, özverileri ve nezaketlerinden dolayı teşekkür etmek isterim. Gerçekten uygulama açısından faydalı ve güzel bir kurs oldu. Bu alanda çalışmakta olan hocalarımızla tanışma imkanı bulmuş olmak ve ortak çalışmalara açık olduklarını öğrenmek benim açımdan çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Tekrar teşekkürler.

Arş. Gör. Ömer KARPUZ
Gümüşhane Üniversitesi

Ülkemizin bilgisayar destekli moleküler modelleme çalıştaylarına olan ihtiyacını fazlasıyla karşılayan bu kurs programının düzenlenmesinde emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim. Oldukça verimli geçen bu kursa katılmaktan büyük keyif aldım. Bu alanlarda çalışan araştırmacılara bundan sonra düzenlenecek olan kurs programını kaçırmamalarını tavsiye ederim.

Asuman BUNSUZ
Marmara Üniversitesi

16-17 Mayıs 2016 tarihinde Biruni Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenen uygulamalı eğitim kursunda, yeni akademisyenlerle tanışmak ve yapılan farklı bilimsel çalışmalardan haberdar olmak heyecan vericiydi. Ayrıca Biruni Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süreyya ÖLGEN, Yrd. Doç. Dr. Abdulilah ECE ve organizasyon komitesi başta olmak üzere kursun düzenlenmesinde emeği geçen kişilere teşekkür ederim.

Yrd. Doç. Dr. Hilal KUDAY
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Böylesine alanında uzman hocalarımızın konuşmalarını bu denli sıcak bir ortamda dinlemek ve birebir sohbet etme imkanı bulmak son derece zevkliydi. Kısa zamanda çok verimli geçen etkili bir kurstu. Ayrıca Abdulilah Hoca ve ekibine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Arş. Gör. Leyla GÜNDOĞDU
Bülent Ecevit Üniversitesi

2015 yılında ilki düzenlenen Bilgiyasar Destekli İlaç Tasarımı Kursu alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirmişti. Bu yılda kursa çok önemli bilim insanları katılarak değerli bilgilerini ve tecrübelerini paylaştı. 2015 yılına göre artan katılımcı sayısı kongrenin daha geniş kitlelere ulaştığının bir göstergesiydi. Poster ve sözlü sunumların yapılması bu sene yapılan yeniliklerden biriydi. Her geçen yıl kurs profili güzelleşiyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Arş. Gör. Cem YAMALI
Atatürk Üniversitesi

Geçtiğimiz yılın katılımcı görüşleri için buraya tıklayınız.

Copyright © 2016 ABECE Design