"Gün 85 milyon tek yürek, tek bilek olma günüdür"

"Gün 85 milyon tek yürek, tek bilek olma günüdür"

  "Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04.17'de büyüklüğü 7,4 olarak kaydedilen, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de etkili olan deprem afeti hepimizi derinden üzmüştür. Ülkemize ve milletimize geçmiş olsun.


  Başta Devletimiz ve Zor günlerde ortaya koyduğu dayanışma ile millet olma duygusunu en güçlü şekilde sergileyen vatandaşlarımız, bu felaketin de yaralarını saracak güçtedir. Biruni Üniversitesi de tüm mensupları ve imkânları ile depremin yaralarının sarılması konusunda ilk andan itibaren seferber olmuştur. ‘’Gün 85 milyon tek yürek, tek bilek olma günüdür. Yardım için yola çıkan Üniversitemizin araçları afet bölgelerine ulaşmıştır. Biruni Üniversitesi olarak her daim destek olmaya devam edeceğiz.


  Bu tür acıların bir daha yaşanmaması temennisiyle, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

   

  Afet bölgesine yardımlarınızı resmi kuruluşlar (AFAD ve Kızılay) kanalıyla yapmanız gerekmektedir.

  AFAD Deprem Bağışı yapmak için tıklayınız.
  Kızılay Deprem Bağışı yapmak için tıklayınız.